Doprava Doprava

Informace o dopravě


Návody Návody

Řešení životních situací


Odpady Odpady

informace o odpadech


Poskytovatelé Poskytovatelé

sociálních služeb. (PDF)
Autorské čtení a beseda se spisovatelkou Katjou Fusek 15.4.2014 od 17 hod. v Domě s pečovatelskou službou ve Staré Boleslavi

Poděkování

Manželé Alena a Petr Šedovi cestují už několik let po světě a své poznatky z cest mají zachycené v krátkých i dlouhých filmech. V uplynulých letech mohli některé z jejich zážitků sledovat diváci kabelové televize.
V současné době Alenka Šedová dělá přednášky spojené s videoprojekcí pro brandýské i boleslavské seniory. Velké díky oběma manželům za možnost se podívat do různých koutů světa.

Jarmila Viplaková
sociální pracovnice oddělení
sociálního zabezpečení
MěÚ Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
TJ Slavoj Stará Boleslav, odbor Sport pro všechny zve důchodce, kteří se chtějí prát s nezadržitelným věkem a prodloužit si tak svou nezávislost na cizí pomoci do našich řad.Náš oddíl KMETÍCI aneb dobrovolný tělohybný spolek se schází každý čtvrtek od 14:30 v tělocvičně „U Karla IV“. Po skončení pokračuje doplnění pitného režimu a teoretická část v některé restauraci.

Vzdělávací výlet do Digitalizačního centra České Akademie věd

Ve čtvrtek 1. srpna uspořádalo brandýské Komunitní centrum pro Volnočasové aktivity seniorů zajímavou exkurzi, které se zúčastnilo 9 zájemkyň.  Zajímavé bylo, že technické téma nepřilákalo žádného muže.
Akademie věd ČR vybudovala nedaleko Brandýsa n.L., v Jenštejně, zcela nové Digitalizační centrum, jako své pobočné pracoviště.  Seznámení s ním bylo zajímavé již ve vstupních prostorách, protože je situované do objektu bývalého zemědělského statku. Budovy působí jako zrenovované, ale opak je pravdou – původní zástavba byla zbourána a velmi citlivě nahrazena novými , ve zcela stejném stylu.
Uvnitř se nacházejí klimatizovaná pracoviště vybavená nejmodernější technikou, která zajišťuje uchování našeho kulturního dědictví dalším generacím formou digitalizace dokumentů.  Několik specielních skenerů  umožňuje naskenovat knihy, jednotlivé dokumenty, ale i velkoformátové  tisky, např. mapy, až do velikosti A0, černobíle i barevně tak citlivým způsobem, že se ani vzácné tisky při zpracování  nepoškodí.
Veškerá naskenovaná produkce je ukládána a zálohována podle standartů Národní knihovny ČR v prostorách Akademie věd, kde je také zpřístupněna uživatelům. Část produkce, která nepodléhá autorským právům, je v systému Kramerius volně přístupná veřejnosti na internetu.
 Pracoviště slouží primárně potřebám Akademie věd, dokumenty jsou vybírány z fondu její základní knihovny a dalších ústavů. Pokud má ale  centrum i volné kapacity, přijímá zakázky i od dalších firem.

Poučnou exkurzi jsme zakončily výborným obědem v místní restauraci.

                                        Mgr. Alena Šedová

Aktualizováno 13.9.2013
 

 

Z kultury

22.04.2014 - Skončila ekonomická krize nebo si jen vybírá oddechový čas? - debata

Debata nad otázkami současného vývoje ekonomiky na téma Skončila ekonomická krize nebo si jen vybírá oddechový čas? úterý 22. dubna od 18.30 hodin brandýský zámek Diskutovat budou tři významní ekonomové: Ing. et Ing. Jan Skopeček, člen výkonné rady ODS a předseda regionálního sdružení Středočeský kraj Prof. Ing. Josef Šíma, PhD., rektor vysoké školy CEVRO Institut PhDr. Ing. Jiří Weigl, CSc., výkonný ředitel Institutu Václava Klause Debatu bude moderovat Ing. Jaroslav Vomastek, MBA. Využijte příležitost seznámit se s názory renomovaných ekonomů spjatých s naším městem. Akce se koná pod záštitou starosty města Ing. Ondřeje Přenosila.

Pro zvětšení písma stiskněte CTRL + (u PC) nebo CMD + (u Apple).

Střední Polabí

Anketní otázka

V „Aktualitách“ pod názvem Digitalizovat naše kina? je popis situace našich kin. Mají se naše kina („kamenné“ v Brandýse a letní v Boleslavi) vybavit digitální technologií, aby mohly promítat filmy dnes distribuované pouze v digitální podobě?

ano [77%]
ano

ne [23%]
ne

Celkem hlasů: 701

Důležité telefony

Městský úřad
Telefonní seznam naleznete zde.


Informační centrum
+420 326 909 188
+420 731 660 933
+420 731 681 274

Městská policie
+420 326 909 158
+420 724 184 073

Policie ČR: 158

Hasiči: 150
Ohlašovna požárů: 326 902 983
(SBD Brandýs n.L.)

Záchranka: 155

Tísňová volání: 112

Informační SMS služba města: 736 300 281
Jak si zaregistrovat SMS službu

Správa DPG Invent | Redakční systém EdgeFrame CMS | Kreativní zpracování PositiveZero.co.uk